امروز پنجشنبه ، 2 خرداد 1398

انجمن علمی مدیریت وکنترل مناطق بیابانی ایران، با نهایت تأسف و تأثر درگذشت مرحوم مغفور "مهندس محمدرضا گنجی"، عضو محترم هیأت مدیره انجمن جنگلبانی و اتحادیه انجمن های علمی منابع طبیعی و محیط زیست ایران را به همه دوستداران و حافظان منابع طبیعی کشور، خاصه خانواده محترم آن مرحوم تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان بقاء عمری طولانی همراه با خیر و برکت از خداوند بزرگ خواهان است.

 

در هفته منابع طبیعی و به دعوت از رؤسای اداره ­های منابع طبیعی شهرستان بافق و اردکان، اعضای انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران از پروژه های در حال اجرای آبخیزداری و بیابان زدایی، شهرستان­ های بافق و اردکان بازدید نمودند.

 

 

در این بازدید دو روزه، اعضای انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران، معاون و رئیس اداره آبخوان داری اداره کل منابع طبیعی استان یزد، به ­همراه رؤسای اداره های منابع طبیعی شهرستان بافق و اردکان از پروژه های بیابان زدایی منطقه گودگوار و پخش سیلاب های دشت قطروم شهرستان بافق و روستای هفتادر بخش عقدا بازدید و به بحث و تبادل نظر در خصوص پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در این مناطق پرداختند.  

 

در ادامۀ بازدید از روستای هفتادر، مراسم درختکاری با حضور بخشدار عقدا، دهیار، اعضای شورای اسلامی روستای هفتادر و رئیس و پرسنل اداره منابع طبیعی شهرستان اردکان برگزار گردید.

  

 

 

محورهای آموزشی کارگاه

-آشنایی با سنجش از دور و تکنیک­ های آن

-      آشنایی با تحلیل رخدادهای گرد و غبار با استفاده از داده­ های ماهواره­ای و هواشناسی

-      آشنایی با مراحل دریافت و عملکرد تصاویر ماهواره ­ای و محصولات فرعی سنجنده مودیس در روزهای طوفانی

-روش های مؤثر در آشکارسازی گرد و غبار (شاخص­های Ackerman، Miller، NDDI، TDI و ...)

هزینه ثبت­ نام در کارگاه: 400000 ریال 

طول دوره آموزش: 4 جلسه

متقاضیان باید ضمن تکمیل فرم ثبت نام پیوست، مبلغ مذکور را به شماره حساب 2007517303 بانک تجارت شعبه دانشگاه یزد به نام انجمن علمی مدیریت وکنترل مناطق بیابانی ایران واریز نموده و یک نسخه از اصل فیش پرداختی به همراه فرم پیوست را به آدرس دفتر انجمن واقع در یزد- دانشگاه یزد - پژوهشکده مناطق خشک و بیابانی - دفتر انجمن ارسال و یا اسکن آن را به آدرس ایمیل انجمن علمی مدیریت وکنترل مناطق بیابانی ایران (این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید) ارسال نمایند.

مهلت ثبت نام 1397/12/25

لازم به ذکر است حداکثر ظرفیت پذیرش 15 نفر می­ باشد. بدیهی است اولویت پذیرش با کسانی است که زودتر ثبت­ نام نمایند.

زمان برگزاری: فروردین ماه 1398  مکان برگزاری: دانشگاه یزد - دانشکده منابع طبیعی و کویرشناسی

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

فرم درخواست شرکت در اولین کارگاه تخصصی آموزش آشنایی با تکنیک های سنجش از دور در آشکارسازی گرد و غبار

 

نام و نام خانوادگی

مدرک تحصیلی

محل و

مرتبه اشتغال

شماره فیش پرداختی

تاریخ فیش پرداختی

شماره تماس

       

 

 

زیر مجموعه ها

بخش کاربریآمار بازدید

امروز
بطور کلی
330
374215

پیش بینی امروز
552

آنلاین (15 دقیقه گذشته):12

ارتباط با ما