امروز جمعه ، 30 شهریور 1397

مجمع عمومی سالانه انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران در روز چهارشنبه 16 اسفندماه 1396، همزمان با برگزاری چهارمین همایش ملی فرسایش بادی و طوفان­های گرد و غباردر محل دانشکده منابع طبیعی وکویر شناسی دانشگاه یزد برگزار شد.

در ابتدای جلسه گزارشی از عملکرد سال 1396، توسط ریاست انجمن جناب آقای دکتر محمدرضا اختصاصی قرائت گردید. در این گزارش کلیاتی از روند رو به رشد انجمن از ابتدای تأسیس تا حال حاضر بیان گردید. ابقای انجمن در رتبه B برای دومین سال پیاپی و ضرورت همکاری و مشارکت بیشتر اعضا در جهت ارتقای انجمن و کسب رتبه A، نمایه شدن نشریه علمی پژوهشی مدیریت بیابان در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و تبدیل وضعیت انتشار نشریه علمی پژوهشی مدیریت بیابان به حالت سبز و ارتقا به رتبه B، برگزاری چهارمین همایش ملی فرسایش بادی و طوفان­های گرد و غبار و برپایی کارگاه­های آموزشی، ترویجی و تخصصی در زمینه فرسایش بادی و مسائل مربوط به حیطۀ فعالیت­های انجمن از جمله مباحث ذکر شده در این جلسه بود که حکایت از وضعیت نسبتاً مطلوب و رو به رشد عملکرد انجمن در سال 1396 داشت.

 

 

در ادامه سند راهبردی ده ساله انجمن و برنامه های استراتژیک پنج ساله انجمن مورد بررسی و ارزیابی واقع گردید. در این راستا، اعضای محترم انجمن به بحث و تبادل نظر و بیان نقطه نظرات در خصوص عملکرد انجمن پرداختند و بر لزوم مشارکت و فعالیت بیشتر اعضای انجمن در اجرای برنامه های مصوب انجمن تأکید نمودند.

 

 

- ارزیابی سند راهبردی برنامه ده ساله انجمن از زمان تصویب تاکنون

- ارزیابی و بررسی برنامه استراتژیک پنج ساله انجمن

- معرفی برنامه های اجرایی انجمن در سال 1397

 - برگزاری سومین همایش ملی بررسی مسائل مناطق بیابانی ایران در سال 1397

- افزایش برگزاری نشست های تخصصی در جهت بررسی مسائل و مشکلات مناطق بیابانی و ارائه راهکارهای اساسی و مدیریتی در جهت کاهش و کنترل اثرات سوء آن

- برگزاری کارگاه های آموزشی ترویجی در زمینه فرسایش بادی و معضلات مناطق بیابانی و آشنایی با روش­ ها، مدل ها و نرم افزارهای مؤثر در این زمینه از دیگر موارد تصویب شده در این مجمع بود.

مجمع عمومی سالانه و سومین دور انتخابات انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران با حضور مستقیم و غیر مستقیم (با وکالت) بیش از 120 عضو پیوسته و حائز شرایط رای در محل دانشکده منابع طبیعی وکویر شناسی دانشگاه یزد در تاریخ  یکشنبه دوم اسفند 1394 برگزار شد. در این تجمع بزرگ ، توسط مسئولین دانشگاه یزد از ریاست انجمن جناب آقای دکتر حسن احمدی به خاطر اقدامات و همکاری مستمر با دانشگاه یزد قدر دانی و تجلیل به عمل آمد.


در این  اجتماع که تعداد کثیری از اعضائ انجمن و نماینده کمیسیون انجمن های وزارت علوم وتحقیقات وفن آوری نیز حضور فعال داشتند. ابتدا گزارش عملکرد انجمن توسط ریاست انجمن  جناب آقای دکتر حسن احمدی  قرائت گردید. سپس آقای دکتر علی محمد طماسبی به عنوان حسابدار گزارش گردش مالی و آقای دکتر علی نظری سامانی به عنوان بازرس وضعیت کلی و عملکرد انجمن را تحلیل و از اقدامات انجام شده اظهار رضایت نمودند. پس از رای مثبت کلیه اعضاء حاضر در جلسه به عملکرد هیئت رئیسه در دور دوم  افراد کاندید عضویت در هیئت مدیره  انجمن آمادگی خود را اعلام و رای گیری به صورت رسمی انجام شد. پس از شمارش آراء در حضور نماینده محترم کمیسیون انجمن ها، افراد زیر آراء لازم جهت تشکیل هیئت مدیره دور سوم  انجمن علمی مدیریت وکنترل مناطق بیابانی ایران را کسب نمودند.

1- دکتر محمد رضا اختصاصی  (پژوهشکده مناطق خشک وبیابانی )

2- دکتر  محمد زارع  ( دانشگاه یزد)

3- دکتر مهدی تازه  ( دانشگاه  اردکان)

4- دکتر محمد علی مشکوه ( موسسه تحقیقات جنگل­ها و مراتع)

5 -دکتر حسن دشتی ( سازمان جنگل­ها و مراتع و آبخیزداری)

6- دکترسید جمال الدین خواجه الدین(دانشگاه صنعتی اصفهان)

7- دکتر غلامرضا زهتابیان (دانشگاه تهران)

ضمنا سه نفر از افراد زیر به عنوان بازرس رای حد نصاب را کسب نمودند :

1- مهندس سید رضا مهدوی ( دانشگاه جامع علمی کاربردی)

2- مهندس کاظم دشتکیان ( موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع)

3- دکتر علی نظری سامانی (دانشگاه تهران)

سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور


سومین همایش ملی فرسایش بادی و طوفان های گرد و غبار


سومین همایش ملی فرسایش بادی و طوفان­های گرد و غبار به دنبال برگزاری اولین و دومین همایش ملی فرسایش بادی و طوفان­های گرد و غبار در سال­ های 1384 و 1389 در استان یزد برگزار گردید.

این همایش با همکاری مشترک دانشگاه یزد و انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران و با حمایت سازمان جنگل­ ها، مراتع و آبخیزداری؛ شرکت سهامی مدیریت منابع آب ایران؛ معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری؛ قطب علمی مدیریت پایدار حوزه­ های آبخیز؛ سازمان حفاظت محیط زیست و قطب علمی تنش­ های گیاهی در تاریخ 26-25 دی­ ماه 1392 در استان یزد برگزار گردید.

تعداد مقالات پذیرش شده در این همایش که از تخصصی­ ترین همایش­ های مرتبط با موضوع فرسایش بادی و طوفان­ های گرد و غبار در کشور و جهان است 137مقاله (21 مقاله به صورت سخنرانی و 116 مقاله به صورت پوستر) از بین 308 مقاله رسیده، است.

 

 

اختتامیه سومین همایش ملی فرسایش بادی

اطلاعیه شماره 3

فرم كانديداتوري عضويت در هيأت‌مديره و بازرسي سومین دوره انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران

 

به اطلاع علاقه مندان برای کاندیداتوری هيأت‌مديره و بازرسي سومین دوره انتخابات انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران می رساند که ثبت نام از طریق تکمیل این فرم، امضاء، اسکن و ارسال آن به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تا تاریخ27/11/1394 فراهم است.

لازم به یادآوری است که انتخابات سومین دوره  انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران در تاریج یک شنبه دوم اسفند 1394 در محل دانشکده منابع طبیعی دانشگاه یزد با حضور اعضای پیوسته انجمن که قبلا ثبت نام نموده و کارت عضویت دریافت نموده اند،  برگزار خواهد شد.

بخش کاربریآمار بازدید

امروز
بطور کلی
205
331339

پیش بینی امروز
696

آنلاین (15 دقیقه گذشته):5

ارتباط با ما