امروز شنبه ، 16 آذر 1398

 

در بیست و پنجمین سالروز جهانی مقابله با بیابان زایی، مراسم بزرگداشتی از سوی انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران با همکاری پژوهشکده مناطق خشک و بیابانی در سالن اجتماعات دانشکده منابع طبیعی دانشگاه یزد برگزار گردید. در این مراسم دکتر محمدرضا اختصاصی رئیس انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران و عضو هیأت علمی دانشگاه یزد، ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه و گرامیداشت روز جهانی مقابله با بیابان زایی، ضرورت توجه به مسائل و مشکلات مناطق درگیر با پدیدۀ بیابان زایی را خواستار شد.

در این مراسم، دکتر محمد زارع، نایب رئیس انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران و عضو هیأت علمی دانشگاه یزد، به تشریح شرایط بیابانی در مناطق مختلف و علل نامگذاری روز جهانی مقابله با بیابان زایی و برگزاری مراسم سالانه این روز پرداخت.

 

ارائۀ گزارشی از همکاری انجمن و بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی در قالب اعزام تیم کارشناسی از سوی انجمن برای بررسی پروژه درختکاری جنوب شرق اهواز با هدف کنترل ریزگردها، نیز توسط نایب رئیس انجمن به اطلاع حاضرین در جلسه رسانده شد.

 

در ادامه، اساتید و صاحبنظران در عرصه منابع طبیعی و بیابان­زدایی، نظرات و دیدگاه­های خود را در خصوص، برگزاری مراسم روز جهانی مقابله با بیابان زایی، شرایط مناطق بیابانی و راهکارهای مقابله با آن بیان نمودند.

 

 

 

بخش کاربریآمار بازدید

امروز
بطور کلی
216
445372

پیش بینی امروز
264

آنلاین (15 دقیقه گذشته):9

ارتباط با ما